Dinamik Web Sitesi

dinamik_tasarim

Dinamik Web Sitesi Nedir?

Dinamik web sitesinde, farklı içerikler siteniz için oluşturulmuş olan bir veritabanında saklanır ve sayfa çağrıldığında o sayfaya ait bilgiler veritabanından çağırılarak HTML kodları içinde ekrana yazdırılır.

Dinamik web sitesi, içerisinde asp, asp.net, php, jsp gibi programlama dillerini barındıran, bu programlama dillerinden en az biriyle programlaması yapılmış olan web sitelerine “Dinamik Web Sitesi” denir. Kod yapısında bu yazılım dillerinin haricinde HTML, CSS, JS ve Flash barındırabilen sistemlerdir. Orta ve büyük ölçekli şirketlerin veya devamlı web yazılımcıya ihtiyaç duymadan web sitelerini güncellemek isteğen herkesin genel tercihi bu tip dinamik web siteleridir. Devamlı ve sık olarak içerik güncellemesi yapmak isteyen firma yada kişiler için idealdir.

Dinamik web sitelerinde şifreli yönetim paneli mevcuttur ve web sitesi güncellemeleri için herhangi bir deneyim ve bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur.

Dinamik Web Sitesi Denildiğinde Yanlış Bilinenler Nelerdir?

Dinamik web sitesi denildiğinde çoğu zaman kişinin aklına flash uygulamalı siteler gelmektedir. Aslında “dynamic  website” demek flash barındırmak ya da barındırmamak anlamına da gelmez. Aslında doğru olan şudur; “Dynamic Website” demek web projelerinde sunucu taraflı (Server Side) çalışan programların kullanılması anlamına gelmektedir. Diğer bir ismi ise script ya da web yazılımıdır.

Dinamik Web Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Dinamik yapıdaki web siteleri sık güncelleme yapmak zorunda olan firmalar yada şahışlar için en doğru çözümdür. Firma bünyesindeki az çok bilgisayar kullanmayı bilen biri rahatlıkla dinamik web sitelerini yönetilebilir. Bu durumda web sitesi güncellemeleri için bir web tasarımcıya bağımlı kalmamak gelir ki bu da ekonomik açıdan firmanın çıkarınadır.

Dinamik siteler Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için url kullanımı SEF LINK yada SEF URL dediğimiz arama motoru dostu url yapısında olmalıdır, buna göre kodlanmalı ve özel karakterler içermemelidir.

Dinamik Site Tasarımı

POWERLINK, alan adı, hosting, e-mail, güvenlik, yedekleme, online ödeme altyapıları ve diğer bir çok özelliği tek bir pakette sunar.

Kullanımı Kolay Yönetim Paneli

İçerik yönetim sistemlerimiz ile sitenizin yönetimi hem çok kolay hem de hızlı. Sitenizi yönetirken zamandan kazanın, işinize odaklanın.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Aramlarda üst sıralarda olmak ve ziyaretçi sayınızı artırmak için arama motoru optimizasyonu çok önemlidir. İçerik yönetim sistemimiz SEO’ya hazır.

7/24 Teknik Destek

Satış sonrasında da yanınızdayız! E-Ticaret eğitimlerimize katılabilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.