Mobil Uyumlu Web Sitesi

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mevcutta kullandığınız web sitenizin mobil cihazlarda görüntülenebiliyor olması web sitenizin mobil uyumlu olduğu anlamına gelmiyor. Web siteniz mobil uyumlu olabilmesi için içerik ve görsellerin mobil cihazlarda rahatça görülebilecek ve okunabilecek şekilde ebatlanmış olması, hafifçe vurma hedeflerinin karmaşa yaratmayacak şekilde bir birine uygun mesafede konumlandırılmış olması ve menü seçenekleri ile navigasyon tuşlarının uygun şekilde yerleştirilmiş olması gerekir.

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Avantajı Nedir?

Yukarıda anlattığımız özelliklere sahip mobil uyumlu bir web sitesi, sitenizi mobil cihazı aracılığıyla ziyaret eden kullanıcılara aradığını kolayca bulma, okuma ve sizinle iletişime geçme imkanı sağlar. Mobil uyumlu olmayan sitelerde bahsettiğimiz şekilde ziyaretçiyi memnun edecek ve işletmenizle etkileşime geçmesini sağlayacak bir yapıdan söz etmek mümkün değildir. Bir miktar emek ve para harcayarak web sitenize çektiğiniz ziyaretçilerin işletmenizle etkileşime geçmeden sitenizden çıkıp gitmesi dijital pazarlama faaliyetlerinizin başarısı açısından pekte olumlu bir durum değildir.

Günümüzde hatırı sayılır miktarda ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak web sitelerini dolaştığını göz önünde bulunduracak olursak artık sizinde sadece mobil cihazlarda görüntülenebilen bir web sitesine değil de mobil uyumlu bir web sitesine ihtiyacınız olduğu açık bir gerçektir.

Web tasarım uzmanlarımız masa üstü sitelerinizin yapısına uygun mobil uyumlu web tasarımlar geliştirerek sizlerin bu konuda ki ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmaktadır. Mobil cihazların dijital pazarlama faaliyetlerinizin başarısını ne denli etkileyebileceğini keşfetmek için bizimle iletişime geçin ve işletmenize özel mobil çözümlerimizden yararlanmaya hemen başlayın.